Wykład prof. dr hab. Ewy Siemieniec-Gołaś na AGH

Na zaproszenie Katedry Geodezji Zintegrowanej i Kartografii Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH...
więcej o Wykład prof. dr hab. Ewy Siemieniec-Gołaś na AGH
Obchody tureckiego Dnia Poległych

20 marca 2023 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie miały miejsce doroczne obchody tureckiego Dnia Poległych.
więcej o Obchody tureckiego Dnia Poległych
I Konferencja Naukowa Koła Naukowego Turkologów UJ

W dniu 17 marca 2023 r. na platformie MS Teams odbyła się I Konferencja Naukowa Koła Naukowego Turkologów UJ.
więcej o I Konferencja Naukowa Koła Naukowego Turkologów UJ
Spotkanie pt. "Praktyki - tak czy nie?"

14 marca 2023 r. w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia UJ kadra Katedry Turkologii zaprosiła studentów na spotkanie pt. "Praktyki - tak czy nie?"
więcej o Spotkanie pt. "Praktyki - tak czy nie?"
Wizyta Przewodniczącej Międzynarodowej Fundacji Tureckiej Kultury i Dziedzictwa JE <span lang=”az”>Gunay Afandiyevy</span>

W dniu 13 marca 2023 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim złożyła wizytę, będąca w randze ambasadora, Przewodnicząca Międzynarodowej Fundacji Tureckiej Kultury i Dziedzictwa JE Gunay Afandiyeva.
więcej o Wizyta Przewodniczącej Międzynarodowej Fundacji Tureckiej Kultury i Dziedzictwa JE Gunay Afandiyevy
Wizyta Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr <span lang=”az”>Nargiz Gurbanovej</span>

Wizyta Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr Nargiz Gurbanovej

W dniu 2 marca 2023 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim złożyła wizytę Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr Nargiz Gurbanova.
więcej o Wizyta Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr Nargiz Gurbanovej
Wizyta delegacji z Turcji

W dniu 12 stycznia 2023 r. Katedrę Turkologii UJ odwiedziła delegacja z Departamentu ds. Turków na Obczyźnie i Spokrewnionych Społeczności (Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı) w Ministerstwie Kultury i Turystyki Republiki Turcji.
więcej o Wizyta delegacji z Turcji
Turkologiczna Wigilia Akademicka

W dniu 12 grudnia 2022 r. w Instytucie Orientalistyki UJ odbyła się Wigilia Akademicka zorganizowana przez Koło Naukowe Turkologów UJ.
więcej o Turkologiczna Wigilia Akademicka
Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś i dr hab. Marzanna Pomorska na konferencji „<span lang=”en”>Current Trends in Oriental Studies</span>/Współczesne trendy orientalistyki”

W dniach 21-22 listopada 2022 r. odbyła się w Warszawie 11 międzynarodowa konferencja zatytułowana „Current Trends in Oriental Studies/Współczesne trendy orientalistyki” zorganizowana przez Komitet Nauk Orientalistycznych PAN, Polskie Towarzystwo Orientalistyczne oraz Wydział Orientalistyczny UW.
więcej o Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś i dr hab. Marzanna Pomorska na konferencji „Current Trends in Oriental Studies/Współczesne trendy orientalistyki”
Dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) na sympozjum w Stambule

7-8 listopada 2022 r. na Marmara Üniversitesi w Stambule odbyło się dwudniowe sympozjum poświęcone literaturze Turków cypryjskich, które zgromadziło ponad sześćdziesięciu uczestników.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) na sympozjum w Stambule