Wydarzenia

Na zaproszenie wrocławskiej fundacji OP ENHEIM dr Agata Pawlina w dniach 12-15 stycznia 2022 poprowadzi zdalny lektorat języka tureckiego w ramach Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego.
więcej o Lektorat jęz. tureckiego dr Agaty Pawliny w ramach Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego

W dniu 14 grudnia 2021 r. dr Piotr Nykiel wybrany został na zastępcę przewodniczącego Komisji Historii Wojen i Wojskowości Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Dr Piotr Nykiel zastępcą przewodniczącego Komisji Historii Wojen i Wojskowości PAU
Wykład mgr Karoliny Wandy Olszowskiej na Uniwersytecie Stambulskim

Na zaproszenie Instytutu Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Stambulskiego oraz Konsulatu Generalnego RP w Stambule mgr Karolina Wanda Olszowska wzięła udział w konferencji z okazji 160. rocznicy śmierci księcia Adama Jerzego Czartoryskiego.
więcej o Wykład mgr Karoliny Wandy Olszowskiej na Uniwersytecie Stambulskim
Promocja doktorska dr Agaty Pawliny

29 listopada 2021 r. o godz. 11:00 w auli Collegium Novum odbyła się uroczysta promocja doktorska, podczas której przysięgę doktorską złożyły osoby, którym stopień naukowy doktora nauk humanistycznych nadała Rada Dyscypliny Językoznawstwo UJ.
więcej o Promocja doktorska dr Agaty Pawliny

W dniu 19 listopada 2021 w Ośrodku Badań nad Kulturą Ormian Polskich PAU w Krakowie prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś wygłosiła wykład
więcej o Wykład prof. dr hab. Ewy Siemieniec-Gołaś w Ośrodku Badań nad Kulturą Ormian Polskich PAU
Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś gościem Fundacji OP EINHEIM

Na zaproszenie Fundacji OP EINHEIM, w ramach realizowanego projektu „Slavs and Tatars”, w dniu 29 października 2021 w siedzibie Fundacji we Wrocławiu prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś
więcej o Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś gościem Fundacji OP EINHEIM
Dr Piotr Nykiel członkiem Tureckiego Towarzystwa Historycznego

W dniu 22 października 2021 r. dr Piotr Nykiel, w uznaniu jego osiągnięć w zakresie badania historii i kultury Turcji, mianowany został Członkiem Korespondencyjnym Tureckiego Towarzystwa Historycznego.
więcej o Dr Piotr Nykiel członkiem Tureckiego Towarzystwa Historycznego
Wizyta dr hab. <span lang=”tr”>Banu Özdemir</span> i dr hab. Esry <span lang=”tr”>Karakuş Tayşi</span>

Wizyta dr hab. Banu Özdemir i dr hab. Esry Karakuş Tayşi

W dniach 26-28 października 2021 roku gośćmi w Katedrze Turkologii były: dr hab. Banu Özdemir, kierownik Katedry Języka i Literatury Tureckiej na uniwersytecie w Kütahyi oraz dr hab. Esra Karakuş Tayşi.
więcej o Wizyta dr hab. Banu Özdemir i dr hab. Esry Karakuş Tayşi
Wizyta dr hab. <span lang=”tr”>Cansera Kardaşa</span>

Wizyta dr hab. Cansera Kardaşa

W dniach 18-21 października 2021 roku Katedra Turkologii gościła dr hab. Cansera Kardaşa, dyrektora Instytutu Języka i Literatury Tureckiej na uniwersytecie w Muşu.
więcej o Wizyta dr hab. Cansera Kardaşa
Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie w <span lang=”tr”>Muğli</span>

Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie w Muğli

W dniach 4-8 października 2021 roku dr Sylwia Filipowska przebywała na Uniwersytecie im. Sıtkı Koçmana w Muğli, gdzie spotkała się z pracownikami i studentami Katedry Nauczania Języka Tureckiego.
więcej o Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie w Muğli