Wydarzenia

W dniach 11-12 października 2021 na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się międzynarodowa konferencja pt. "Społeczeństwa i kultury Azji i Afryki - dawniej i dziś", zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Orientalistyczne, Wydział Orientalistyczny UW i Fundację Karaimskie Dziedzictwo.
więcej o Międzynarodowa konferencja pt. "Społeczeństwa i kultury Azji i Afryki - dawniej i dziś"
Dr Piotr Nykiel na 9. Międzynarodowym Kongresie Turkologicznym

W dniach 13-16 września 2021 odbył się 9. Międzynarodowy Kongres Turkologiczny, zorganizowany z okazji Roku Yunusa Emre i Języka Tureckiego przez Instytut Turkologii Uniwersytetu Stambulskiego.
więcej o Dr Piotr Nykiel na 9. Międzynarodowym Kongresie Turkologicznym
VI Ogólnopolska Konferencja Orientalistyczna

W dniach 19-20 kwietnia 2021 roku, na platformie Zoom, w trybie online, odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Orientalistyczna zatytułowana „Mit, obraz, metafora w kulturach Azji i Afryki” (Myth, Image, Metaphor in Cultures of Asia and Africa)
więcej o VI Ogólnopolska Konferencja Orientalistyczna

W dniach 29-31 marca 2021 troje wykładowców (dr Jordanka Georgiewa-Okoń, dr Sylwia Filipowska, mgr Agata Pawlina) i trzy studentki Turkologii (p. Karolina Turek, p. Anna Wal, p. Aleksandra Skibińska) brały czynny udział w Hackathonie Zdalnego Nauczania.
więcej o III miejsce reprezentacji Katedry Turkologii w konkursie "Hackhaton Zdalnego Nauczania"
Kurs języka i warsztaty kulturowe mgr Agaty Pawliny na Wawelu

Od września do grudnia 2020 roku mgr Agata Pawlina prowadziła kurs języka tureckiego dla początkujących oraz warsztaty kulturowe dotyczące Imperium Osmańskiego i Turcji, w ramach wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu pt. „Sztuka Wschodu. Namioty tureckie.”
więcej o Kurs języka i warsztaty kulturowe mgr Agaty Pawliny na Wawelu
Obchody Dnia Poległych 2021

18 marca 2021 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie miały miejsce doroczne obchody tureckiego Dnia Poległych.
więcej o Obchody Dnia Poległych 2021
Wieczór autorski dr. Piotra Nykiela

11 grudnia 2020 o godz. 18:00 na Facebooku Klubu Dziennikarzy "Pod Gruszką", w ramach spotkań Salonu Literackiego Biblioteki Kraków, odbył się wieczór autorski dr. Piotra Nykiela, który poprowadził dr hab. Krzysztof Mroczkowski, prof. UR.
więcej o Wieczór autorski dr. Piotra Nykiela