Wydarzenia

17 maja 2023 roku odbyło się trzecie z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią”.
więcej o Trzecie z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią”
Wykład dr hab. Grażyny Zając (prof. UJ) na <span lang=”tr”>Bartın Üniversitesi</span> (Turcja)

Wykład dr hab. Grażyny Zając (prof. UJ) na Bartın Üniversitesi (Turcja)

17 maja 2023 roku dr hab. Grażyna Zając wygłosiła zdalny wykład dla pracowników i studentów turkologii na Uniwersytecie Bartın (Bartın Üniversitesi).
więcej o Wykład dr hab. Grażyny Zając (prof. UJ) na Bartın Üniversitesi (Turcja)
IX Ogólnopolska Konferencja Turkologiczna

W dniach 11-12 maja 2023 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Turkologiczna zorganizowana w 20. rocznicę założenia Zakładu Turkologii.
więcej o IX Ogólnopolska Konferencja Turkologiczna
Wizyta literaturoznawców z <span lang=”tr”>Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi</span>

Wizyta literaturoznawców z Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi

W dniach 8-12 maja 2023 roku Katedra Turkologii gościła literaturoznawców z Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi.
więcej o Wizyta literaturoznawców z Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Uroczyste otwarcie połączenia lotniczego Kraków-Stambuł

Dnia 1 maja 2023 roku na lotnisku w Balicach odbyło się oficjalne otwarcie połączenia lotniczego na trasie Kraków-Stambuł.
więcej o Uroczyste otwarcie połączenia lotniczego Kraków-Stambuł
Wizyta dr hab. <span lang=”tr”>Sedata Kardaşa</span>

Wizyta dr hab. Sedata Kardaşa

W dniach 25-28 kwietnia 2023 roku Katedrę Turkologii odwiedził dr hab. Sedat Kardaş z Muş Alparslan Üniversitesi.
więcej o Wizyta dr hab. Sedata Kardaşa

25 kwietnia 2023 roku odbyło się drugie z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią”.
więcej o Drugie z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią"

Dr Sylwia Filipowska jest uczestnikiem projektu "Mistrzowie dydaktyki" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)
więcej o Dr Sylwia Filipowska na szkoleniach i warsztatach, prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu w Groningen
Wizyta gościa z Uniwersytetu Wileńskiego

W dniach 12-14 kwietnia 2023 roku w Katedrze Turkologii gościła w ramach umowy Erasmus+ pani Natela Statkiene, lektorka języka tureckiego z Uniwersytetu Wileńskiego (Azijos ir transkultūrinių studijų institutas / Instytut Badań Azjatyckich i Międzykulturowych).
więcej o Wizyta gościa z Uniwersytetu Wileńskiego
Spotkanie z dr Maciejem Kanią

17 kwietnia 2023 roku odbyło się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią”.
więcej o Spotkanie z dr Maciejem Kanią