Uroczyste otwarcie połączenia lotniczego Kraków-Stambuł

Dnia 1 maja 2023 roku na lotnisku w Balicach odbyło się oficjalne otwarcie połączenia lotniczego na trasie Kraków-Stambuł.

W uroczystości udział wziął ambasador Republiki Turcji JE Cengiz Kamil Fırat, generalny konsul honorowy Republiki Turcji w Krakowie pan Paweł Dowgier, przedstawiciele władz województwa małopolskiego i miasta Krakowa oraz dyrekcji Tureckich Linii Lotniczych i Portu Lotniczego Kraków-Balice im. Jana Pawła II.

Loty na trasie Kraków-Stambuł-Kraków odbywać się będą trzy razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki, a bilety (w obie strony) będzie można nabyć w cenie od 255 USD.

Podczas uroczystości Katedrę Turkologii UJ reprezentowali: dr hab. Piotr Nykiel, dr hab. Marzanna Pomorska, dr Jordanka Georgiewa-Okoń i dr Karolina Wanda Olszowska. Jedną z tłumaczek tureckiej delegacji była dr Sylwia Filipowska.