Dr Sylwia Filipowska na uniwersytecie Dumlupınar

20 kwietnia 2022 roku dr Sylwia Filipowska została zaproszona do udziału w zajęciach zdalnych na uniwersytecie Dumlupınar w Kütahyi.
więcej o Dr Sylwia Filipowska na uniwersytecie Dumlupınar
Dr Sylwia Filipowska na İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Od 5 do 14 kwietnia 2022 roku dr Sylwia Filipowska przebywała w İstanbul Medeniyet Üniversitesi na 10-dniowym stażu dydaktycznym w w ramach programu ZintegrUJ.
więcej o Dr Sylwia Filipowska na İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Obchody Dnia Poległych

18 marca 2022 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie miały miejsce doroczne obchody tureckiego Dnia Poległych.
więcej o Obchody Dnia Poległych

Na zaproszenie wrocławskiej fundacji OP ENHEIM dr Agata Pawlina w dniach 12-15 stycznia 2022 poprowadzi zdalny lektorat języka tureckiego w ramach Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego.
więcej o Lektorat jęz. tureckiego dr Agaty Pawliny w ramach Alternatywnego Instytutu Orientalistycznego

W dniu 14 grudnia 2021 r. dr Piotr Nykiel wybrany został na zastępcę przewodniczącego Komisji Historii Wojen i Wojskowości Polskiej Akademii Umiejętności.
więcej o Dr Piotr Nykiel zastępcą przewodniczącego Komisji Historii Wojen i Wojskowości PAU
Wykład mgr Karoliny Wandy Olszowskiej na Uniwersytecie Stambulskim

Na zaproszenie Instytutu Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Stambulskiego oraz Konsulatu Generalnego RP w Stambule mgr Karolina Wanda Olszowska wzięła udział w konferencji z okazji 160. rocznicy śmierci księcia Adama Jerzego Czartoryskiego.
więcej o Wykład mgr Karoliny Wandy Olszowskiej na Uniwersytecie Stambulskim
Promocja doktorska dr Agaty Pawliny

29 listopada 2021 r. o godz. 11:00 w auli Collegium Novum odbyła się uroczysta promocja doktorska, podczas której przysięgę doktorską złożyły osoby, którym stopień naukowy doktora nauk humanistycznych nadała Rada Dyscypliny Językoznawstwo UJ.
więcej o Promocja doktorska dr Agaty Pawliny

W dniu 19 listopada 2021 w Ośrodku Badań nad Kulturą Ormian Polskich PAU w Krakowie prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś wygłosiła wykład
więcej o Wykład prof. dr hab. Ewy Siemieniec-Gołaś w Ośrodku Badań nad Kulturą Ormian Polskich PAU
Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś gościem Fundacji OP EINHEIM

Na zaproszenie Fundacji OP EINHEIM, w ramach realizowanego projektu „Slavs and Tatars”, w dniu 29 października 2021 w siedzibie Fundacji we Wrocławiu prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś
więcej o Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś gościem Fundacji OP EINHEIM
Dr Piotr Nykiel członkiem Tureckiego Towarzystwa Historycznego

W dniu 22 października 2021 r. dr Piotr Nykiel, w uznaniu jego osiągnięć w zakresie badania historii i kultury Turcji, mianowany został Członkiem Korespondencyjnym Tureckiego Towarzystwa Historycznego.
więcej o Dr Piotr Nykiel członkiem Tureckiego Towarzystwa Historycznego