W dniu 12 czerwca 2024 r. w Katedrze Turkologii UJ odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czaisz Czaj?”
więcej o Trzecie spotkanie z cyklu "Czaisz czaj?"

W dniu 8 czerwca 2024 roku dr hab. Grażyna Zając, prof. UJ, wzięła udział na zaproszenie Metina Feyzioğlu – ambasadora Republiki Turcji na północnym Cyprze – w konferencji naukowej na European University of Lefke.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając na konferencji naukowej na północnym Cyprze
Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w <em>Przeglądzie Tatarskim</em>

Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w Przeglądzie Tatarskim

W najnowszym numerze kwartalnika "Przegląd Tatarski" (2024, nr 2/62) ukazało się tłumaczenie legendy krymskiej pt. "Fontanna łez", wykonane przez studentki i studentów turkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach kursu z przekładu literackiego, prowadzonego przez dr Sylwię Filipowską w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24.
więcej o Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w Przeglądzie Tatarskim

27 maja 2024 roku odbyło się posiedzenie naukowe Komisji Orientalistycznej PAN w Krakowie, na którym swój referat pt. "Bobovius - Ali Ufki. Życie Wojciecha Bobowskiego między faktami a legendą" wygłosiła dr Agata Pawlina.
więcej o Wykład dr Agaty Pawliny podczas posiedzenia Komisji Orientalistycznej Oddziału PAN w Krakowie
Książka dr Agaty Pawliny wyróżniona w konkursie ACADEMIA 2024

24 maja 2024 roku podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie ACADEMIA 2024 współorganizowanym przez Fundację Historia i Kultura.
więcej o Książka dr Agaty Pawliny wyróżniona w konkursie ACADEMIA 2024
Dr Sylwia Filipowska na konferencji naukowej "(Nie)wiednące laury"

W dniach 23-24 maja 2024 roku dr Sylwia Filipowska uczestniczyła w konferencji naukowej organizowanej przez Katedrę Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki UJ.
więcej o Dr Sylwia Filipowska na konferencji naukowej "(Nie)wiednące laury"
Dr Agata Pawlina na Zjeździe Klubu Stypendystów FNP

W dniach 17-18 maja 2024 na Politechnice Krakowskiej odbył się Zjazd Klubu Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
więcej o Dr Agata Pawlina na Zjeździe Klubu Stypendystów FNP
Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-<span lang=”tr”>Tunçdemir</span>

Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-Tunçdemir

14 maja, w ramach cyklu "Praca dla turkologa", studenci naszej Katedry spotkali się z absolwentką krakowskiej turkologii, panią Gabrielą Stoczyńską-Tunçdemir, która podzieliła się swoim długoletnim doświadczeniem pracy z wykorzystaniem języka tureckiego.
więcej o Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-Tunçdemir
Wykad mgr <span lang=”tr”>Emre Kasapoğlu</span> z <span lang=”tr”>Alanya Üniversitesi</span>

Wykad mgr Emre Kasapoğlu z Alanya Üniversitesi

W dniu 6 maja 2024 w Katedrę Turkologii UJ odwiedził (w ramach programu Erasmus+) mgr Emre Kasapoğlu, doktorant w Zakładzie Turkologii Alanya Üniversitesi
więcej o Wykad mgr Emre Kasapoğlu z Alanya Üniversitesi
Dr Agata Pawlina na <span lang=”tr”>İstanbul Medeniyet Üniversitesi</span> oraz <span lang=”tr”>İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı</span>

W dniach 26 kwietnia-2 maja 2024 roku dr Agata Pawlina, w ramach programu Erasmus+, przebywała na İstanbul Medeniyet Üniversitesi, gdzie spotkała się z pracownikami i studentami Katedry Nauczania Języka i Literatury Tureckiej.
więcej o Dr Agata Pawlina na İstanbul Medeniyet Üniversitesi oraz İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı