Uroczystości Dnia Poległych

18 marca 2024 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie miały miejsce doroczne obchody tureckiego Dnia Poległych.
więcej o Uroczystości Dnia Poległych
Spotkanie w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia

W dniu 13 marca 2024 w Instytucie Orientalistyki UJ odbyło się spotkanie pt. „Diagnoza potrzeb edukacyjnych studentów turkologii”, zorganizowane przez dr hab. Marzannę Pomorską i dr Barbarę Podolak w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia.
więcej o Spotkanie w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia
Dr hab. Piotr Nykiel członkiem komitetu redakcyjnego <span lang=”tr”>"Türkiyat Mecmuası"</span>

Dr hab. Piotr Nykiel członkiem komitetu redakcyjnego "Türkiyat Mecmuası"

W dniu 16 lutego 2024 r. dr hab. Piotr Nykiel został poinformowany o przyjęciu w skład komitetu redakcyjnego "Türkiyat Mecmuası"
więcej o Dr hab. Piotr Nykiel członkiem komitetu redakcyjnego "Türkiyat Mecmuası"
Wizyta delegacji z Instytutu <span lang=”tr”>Yunusa Emre</span>

Wizyta delegacji z Instytutu Yunusa Emre

W dniu 14 lutego 2024 r. Katedrę Turkologii UJ odwiedziła delegacja z Instytutu Yunusa Emre (Yunus Emre Enstitüsü).
więcej o Wizyta delegacji z Instytutu Yunusa Emre
Wizyta gości z Uniwersytetu Wileńskiego

W dniach 22-26 stycznia 2024 roku w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility For Training w Katedrze Turkologii UJ przebywały doc. dr Galina Miškinienė – filolog, specjalistka w dziedzinie języka i dziedzictwa kulturowego Tatarów litewskich oraz Giedrė Matkėnienė – koordynatorka programu Erasmus na Uniwersytecie Wileńskim.
więcej o Wizyta gości z Uniwersytetu Wileńskiego
Krakowscy turkolodzy na wystawie "Broń i Barwa"

W dniu 19 grudnia 2023 roku pracownicy i studenci Katedry Turkologii UJ zwiedzali wystawę „Broń i Barwa”, zorganizowaną przez Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Książąt Czartoryskich w budynku dawnego arsenału miejskiego.
więcej o Krakowscy turkolodzy na wystawie "Broń i Barwa"
Wigilia Akademicka 2023

W dniu 11 grudnia 2023 r. w Instytucie Orientalistyki UJ odbyła się Wigilia Akademicka zorganizowana przez Koło Naukowe Turkologów UJ.
więcej o Wigilia Akademicka 2023
Promocja książki dr Agaty Pawliny

30 listopada 2023 roku w krakowskiej Kawiarni Literackiej odbyło się „spotkanie wokół książki” pt. „Bobovius – Ali Ufkî. Życie Wojciecha Bobowskiego między faktami a legendą”.
więcej o Promocja książki dr Agaty Pawliny

W dniu 27 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta sesja z okazji 5. rocznicy utworzenia Centrum Studiów Azerbejdżańskich na Wydziale Orientalistycznym UW.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając, prof. UJ na obchodach 5. rocznicy utworzenia Centrum Studiów Azerbejdżańskich na Uniwersytecie Warszawskim
Wizyta ambasadora Republiki Turcji w Polsce, JE <span lang=”tr”>Raufa Alpa Denktaşa</span> z delegacją

Wizyta ambasadora Republiki Turcji w Polsce, JE Raufa Alpa Denktaşa z delegacją

W dniu 23 listopada 2023 roku w Katedrze Turkologii UJ gościł ambasador Republiki Turcji w Polsce, JE Rauf Alp Denktaş.
więcej o Wizyta ambasadora Republiki Turcji w Polsce, JE Raufa Alpa Denktaşa z delegacją