Trzecie z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią”

17 maja 2023 roku odbyło się trzecie z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem „Młodzi naukowcy solidarni z Turcją i Syrią”.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Koło Naukowe Turkologów Uniwersytetu Jagiellońskiego działające przy Instytucie Orientalistyki i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie. Przedsięwzięcie objęte jest patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacka Popiela. Organizatorzy współpracują także z Radą Kół Naukowych UJ oraz Wydziałową Radą Samorządu Studentów UJ Wydziału Filologicznego.
Podczas spotkania w dniu 17 maja dr Karol Wasilewski (4CF The Futures Literacy Company) dyskutował z dr Karoliną Wandą Olszowską (Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej, Instytut Historii i Instytutu Orientalistyki) na temat wyników pierwszej tury wyborów prezydencko-parlamentarnych w Turcji. Gość promował także swoją najnowszą książkę pt. Sen o potędze. Neoosmanizm w polityce zagranicznej Republiki Turcji, którą podpisywał po udzieleniu odpowiedzi na pytania publiczności.