Wydarzenia

W dniach 19-20 października 2023 r., na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Zakład Turkologii i Ludów Azji Środkowej WO UW we współpracy z Ambasadami Azerbejdżanu, Kazachstanu i Turcji, International Turkic Culture and Heritage Foundation, Yunus Emre Institute, Fundacją „Karaimskie Dziedzictwo” oraz Centrum Studiów Azerbejdżańskich UW.
więcej o Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś i dr Karolina Wanda Olszowska na konferencji "Poland and the Turkic World"

19 października 2023 r. w Ambasadzie Republiki Turcji w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „The Last Century in Turkish-Polish Relations (1923-2023)”.
więcej o Dr hab. Piotr Nykiel i dr Karolina Wanda Olszowska na konferencji w Ambasadzie RT w Warszawie
Prelekcja dr hab. Grażyny Zając, prof. UJ, na uniwersytecie w Nikozji

W dniu 6 października 2023 roku dr hab. Grażyna Zając wygłosiła prelekcję dla wykładowców i studentów języka i literatury tureckiej na Yakın Doğu Üniversitesi / Near East University w Nikozji.
więcej o Prelekcja dr hab. Grażyny Zając, prof. UJ, na uniwersytecie w Nikozji
Dr hab. Grażyna Zając, prof. UJ, nagrodzona na północnym Cyprze

W dniach 3-4 października 2023 roku dr hab. Grażyna Zając, na specjalne zaproszenie organizatorów, wzięła udział w sympozjum “1. Uluslararası Davetli Kıbrıs Türk Siyasal Liderliğinin Oluşumu ve Toplumsal Etkileri Sempozyumu”. Sympozjum, w którym brali udział tylko zaproszeni przez organizatorów prelegenci, odbyło się w siedzibie Uluslararası Final Üniversitesi w Kyrenii.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając, prof. UJ, nagrodzona na północnym Cyprze

W dniach 29 września ‒ 1 października 2023 r. odbyła się w Pieniężnie konferencja naukowa pod hasłem „Dziedzictwo Orientu w historii i kulturze Polski. Konferencja z okazji wydania pierwszego na świecie przekładu Koranu na język słowiański ‒ Tesfiru Tatarów Wielkiego Księstwa Litewskiego z 2. połowy XVI w.”.
więcej o Dr hab Grażyna Zając, prof. UJ i dr hab. Marzanna Pomorska na konferencji w Pieniężnie

W dniu 26 września 2023 r. dr hab. Marzanna Pomorska spotkała się z uczniami XX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie.
więcej o Dr hab. Marzanna Pomorska gościem XX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie
Dr Sylwia Filipowska w projekcie "Mistrzowie dydaktyki"

W dniach 25-29 września 2023 roku dr Filipowska wzięła udział w ostatnim cyklu szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu w Groningen, a mających na celu podniesienie kompetencji dydaktycznych i zapoznanie się z najnowszymi metodami i narzędziami edukacyjnymi.
więcej o Dr Sylwia Filipowska w projekcie "Mistrzowie dydaktyki"
Dr Agata Pawlina na "<span lang=”de”>Turkologentag 2023</span> - <span lang=”en”>The Fourth European Convention on Turkic, Ottoman and Turkish Studies</span>"

W dniach 21-23 września 2023 r. na Uniwersytecie Wiedeńskim odbyła się największa w historii konferencja turkologiczna, "Turkologentag 2023 - The Fourth European Convention on Turkic, Ottoman and Turkish Studies" zorganizowana przez GTOT (Gesellschaft für Turkologie, Osmanistik und Türkeiforschung). Do Wiednia przyjechało niemal 800 turkologów z 50 krajów świata, dzielili się swoją wiedzą podczas ponad 200 paneli.
więcej o Dr Agata Pawlina na "Turkologentag 2023 - The Fourth European Convention on Turkic, Ottoman and Turkish Studies"
Dr hab. Piotr Nykiel na 17. Międzynarodowym Kongresie Sztuki Tureckiej

W dniach 18-21 września 2023 dr hab. Piotr Nykiel uczestniczył w 17. Międzynarodowym Kongresie Sztuki Tureckiej, zorganizowanym w Warszawie przez Uniwersytet Warszawski i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
więcej o Dr hab. Piotr Nykiel na 17. Międzynarodowym Kongresie Sztuki Tureckiej

W dniu 18 maja 2023, w siedzibie Stowarzyszenia Absolwentów UJ (Coll. Novum)
więcej o Wykład prof. dr hab. Ewy Siemieniec-Gołaś w siedzibie Stowarzyszenia Absolwentów UJ