Dr hab. Piotr Nykiel i dr Karolina Wanda Olszowska na konferencji w Ambasadzie RT w Warszawie

19 października 2023 r. w Ambasadzie Republiki Turcji w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „The Last Century in Turkish-Polish Relations (1923-2023)”.

Wydarzenie to, zorganizowane przez Ambasadę RT w Warszawie, Uniwersytet Stambulski oraz Uniwersytet Warszawski, miało charakter zamkniętego spotkania eksperckiego, w którym uczestniczyli czołowi polscy i tureccy specjaliści w zakresie historii i teraźniejszości stosunków dwustronnych między naszymi krajami. Katedrę Turkologii UJ reprezentowali dr hab. Piotr Nykiel (referat pt. The Inventory of the Galician Martyrdoms of the Ottoman XV Corps for the Years 1916-1917 Made by the Polish State in 1921) oraz dr Karolina Wanda Olszowska (referat pt. Turkish-Polish Relations During the Cold War – Economic Aspect) (program konferencji – plik pdf).
Część merytoryczną omawianego wydarzenia poprzedziły wystąpienia nominata na stanowisko ambasadora RT w Warszawie JE Raufa Alpa Denktaşa, rektora Uniwersytetu Stambulskiego prof. dr. Osmana Bülenta Zülfikara oraz chargé d’affaires Ambasady RT w Warszawie I radcy Pana Çağdaşa Bilgina, po których nastąpiło otwarcie okolicznościowej wystawy. Na zakończenie każdej z trzech sesji obrad toczyły się długie i ożywione dyskusje na temat przedstawionych referatów.
Wieczorem wszyscy prelegenci wzięli udział w uroczystej kolacji, którą wydali w swojej rezydencji ambasador-nominat JE Rauf Alp Denktaş wraz z małżonką.

Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-<span lang=”tr”>Tunçdemir</span>

Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-Tunçdemir