Prelekcja dr hab. Grażyny Zając, prof. UJ, na uniwersytecie w Nikozji

W dniu 6 października 2023 roku dr hab. Grażyna Zając wygłosiła prelekcję dla wykładowców i studentów języka i literatury tureckiej na Yakın Doğu Üniversitesi / Near East University w Nikozji.

Prelekcja dr hab. Grażyny Zając dotyczyła prowadzonego przez nią w Katedrze Turkologii UJ autorskiego wykładu „Literatura Turków cypryjskich”. Wykorzystując pokaz slajdów, prelegentka przedstawiła historię Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreślając wielką rolę św. Jadwigi Andegaweńskiej, następnie historię nauczania języków orientalnych na naszej uczelni, po czym zaprezentowała najważniejsze tematy, które omawia na swoim autorskim wykładzie. Drugim prelegentem był znany północnocypryjski poeta i felietonista Bülent Fevzioğlu. Na zakończenie obydwoje otrzymali pamiątkowe plakietki wyrażające podziękowanie za wkład w badanie literatury tureckocypryjskiej.
Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-<span lang=”tr”>Tunçdemir</span>

Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-Tunçdemir