Dr hab. Grażyna Zając, prof. UJ, nagrodzona na północnym Cyprze

W dniach 3-4 października 2023 roku dr hab. Grażyna Zając, na specjalne zaproszenie organizatorów, wzięła udział w sympozjum “1. Uluslararası Davetli Kıbrıs Türk Siyasal Liderliğinin Oluşumu ve Toplumsal Etkileri Sempozyumu”. Sympozjum, w którym brali udział tylko zaproszeni przez organizatorów prelegenci, odbyło się w siedzibie Uluslararası Final Üniversitesi w Kyrenii.

Referaty otwierające sympozjum wygłosili: prof. dr Fabio Grassi z Uniwersytetu Rzymskiego „La Sapienza” i dr hab. Grażyna Zając z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie  prezydent północnego Cypru, Ersin Tatar, wręczył obojgu badaczom pamiątkowe plakietki w podziękowaniu za wkład w badania nad historią i literaturą Cypru. Potem rozpoczęły się dwudniowe obrady, w których wzięło udział dwudziestu prelegentów (program sympozjum – plik pdf).
Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-<span lang=”tr”>Tunçdemir</span>

Spotkanie panią Gabrielą Stoczyńską-Tunçdemir