Wydarzenia

W dniach 21-22 maja 2022 r. w gościnnym Domu Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie odbyła się kolejna już konferencja naukowa poświęcona Tatarom.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) na konferencji „Tatarzy w dialogu kultur i religii” w Pieniężnie
Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś na konferencji "Azerbejdżan-Polska"

Z okazji 30-lecia wznowienia polsko-azerbejdżańskich stosunków dyplomatycznych w dniu 6 czerwca 2022 roku odbyła się w Warszawie 5 międzynarodowa konferencja „Azerbejdżan - Polska”.
więcej o Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś na konferencji "Azerbejdżan-Polska"

W dniu 6 maja 2022 roku dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) wzięła udział w jednodniowym seminarium zorganizowanym przez działającą przy Wydziale Filologicznym UJ Pracownię Studiów nad Dziedzictwem Chrześcijańskim w Literaturze.
więcej o Dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) na seminarium pt. „Chrześcijańskie dziedzictwo Europy w literaturze”
Nowy pomnik żołnierzy osmańskich na Rakowicach

Na kwaterze XXIII Cmentarza Rakowickiego w Krakowie stanął nowy pomnik, poświęcony żołnierzom osmańskim walczącym na froncie galicyjskim w latach 1916-1917.
więcej o Nowy pomnik żołnierzy osmańskich na Rakowicach

W dniu 27 października 2022 r. w siedzibie Honorowego Konsulatu Generalnego Republiki Turcji w Krakowie odbyła się uroczystość z okazji tureckiego Święta Republiki.
więcej o Dr hab. Piotr Nykiel gościem honorowym w Honorowym Konsulacie Generalnym w Krakowie
Dr Agata Pawlina laureatką stypendium START 2022

W sobotę, 10 września br., w siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatkom i laureatom stypendium START 2022.
więcej o Dr Agata Pawlina laureatką stypendium START 2022
Wizyta burmistrz Gaziantepu p. Fatmy <span lang=”tr”>Şahin</span>

Wizyta burmistrz Gaziantepu p. Fatmy Şahin

W dniach 26-30 czerwca 2022 r. w Katowicach odbywało się Światowe Forum Miejskie. Jednym z jego gości i prelegentów była burmistrz Gaziantepu p. Fatma Şahin (w latach 2011-2013 minister rodziny i polityki socjalnej).
więcej o Wizyta burmistrz Gaziantepu p. Fatmy Şahin
Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie <span lang=”tr”>Dumlupınar</span>

Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie Dumlupınar

20 kwietnia 2022 roku dr Sylwia Filipowska została zaproszona do udziału w zajęciach zdalnych na uniwersytecie Dumlupınar w Kütahyi.
więcej o Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie Dumlupınar
Dr Sylwia Filipowska na <span lang=”tr”>İstanbul Medeniyet Üniversitesi</span>

Dr Sylwia Filipowska na İstanbul Medeniyet Üniversitesi

Od 5 do 14 kwietnia 2022 roku dr Sylwia Filipowska przebywała w İstanbul Medeniyet Üniversitesi na 10-dniowym stażu dydaktycznym w w ramach programu ZintegrUJ.
więcej o Dr Sylwia Filipowska na İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Obchody Dnia Poległych

18 marca 2022 roku na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie miały miejsce doroczne obchody tureckiego Dnia Poległych.
więcej o Obchody Dnia Poległych