Dr hab. Piotr Nykiel gościem honorowym w Honorowym Konsulacie Generalnym w Krakowie

W dniu 27 października 2022 r. w siedzibie Honorowego Konsulatu Generalnego Republiki Turcji w Krakowie odbyła się uroczystość z okazji tureckiego Święta Republiki.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz Województwa Małopolskiego i samorządu Miasta Krakowa, Ambasady Republiki Turcji w Warszawie (Radca Hakan Abacı z małżonką), akredytowanego w Krakowie korpusu konsularnego oraz pracownicy Katedry Turkologii UJ: dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ), dr hab. Marzanna Pomorska, dr Sylwia Filipowska i doktorantka mgr Karolina Wanda Olszowska. Gościem honorowym był dr hab. Piotr Nykiel, który wygłosił okolicznościowy wykład pt. „Narodziny Republiki Turcji”.