Dr Agata Pawlina laureatką stypendium START 2022

W sobotę, 10 września br., w siedzibie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów laureatkom i laureatom stypendium START 2022.

Wśród 10 laureatów z Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazła się dr Agata Pawlina z naszej Katedry Turkologii.

Program START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest najstarszym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Jego celem jest wspieranie wybitnych uczonych, którzy nie ukończyli 30 roku życia, a już mogą wykazać się wybitnym dorobkiem naukowym. W tym roku złożono 794 wnioski. 77 ekspertów-recenzentów zakwalifikowało w procesie konkursowym 100 spośród nich do nagrody.

(link zewnętrzny do relacji z wydarzenie na stronie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej: https://www.fnp.org.pl/stypendia-start-fnp-wreczone-po-raz-trzydziesty/