Wykład mgr Karoliny Wandy Olszowskiej na Uniwersytecie Stambulskim

Na zaproszenie Instytutu Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Stambulskiego oraz Konsulatu Generalnego RP w Stambule mgr Karolina Wanda Olszowska wzięła udział w konferencji z okazji 160. rocznicy śmierci księcia Adama Jerzego Czartoryskiego.

10 grudnia 2021 roku wygłosiła na Uniwersytecie Stambulskim wykład pt. "Prens Adam Jerzy Czartoryski, Polonezköy ve Osmanlı İmparatorluğu’nda Polonyalı Göçmenler" (Książę Adam Jerzy Czartoryski, Polonezköy i polscy uchodźcy w Imperium Osmańskim).