Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie w Muğli

Dr Sylwia Filipowska na Uniwersytecie w <span lang=”tr”>Muğli</span>

W dniach 4-8 października 2021 roku dr Sylwia Filipowska przebywała na Uniwersytecie im. Sıtkı Koçmana w Muğli, gdzie spotkała się z pracownikami i studentami Katedry Nauczania Języka Tureckiego.

Dr Filipowska wygłosiła wykłady o profilu literacko-kulturowym, odpowiadała również na pytania dotyczące krakowskiej turkologii. Oficjalne spotkania z wicedziekanem Wydziału Pedagogicznego, prof. Özgürem Yıldızem, dyrektorem Instytutu Nauk Społecznych i Nauczania Języka Tureckiego, dr hab. Zaferem Tangülü oraz kierownikiem Katedry Nauczania Języka Tureckiego, dr hab. Sibel Turhan Tuną miały na celu omówienie dalszego pogłębiania współpracy międzyinstytucjonalnej. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus+.