Dr Piotr Nykiel członkiem Tureckiego Towarzystwa Historycznego

W dniu 22 października 2021 r. dr Piotr Nykiel, w uznaniu jego osiągnięć w zakresie badania historii i kultury Turcji, mianowany został Członkiem Korespondencyjnym Tureckiego Towarzystwa Historycznego.

Stało się to na wniosek przewodniczącego Tureckiego Towarzystwa Historycznego (Türk Tarih Kurumu) prof. dr. Birola Çetina oraz na podstawie decyzji Rady Naukowej Tureckiego Towarzystwa Historycznego, zatwierdzonej przez Radę Wysokiego Towarzystwa Kultury, Języka i Historii im. Atatürka. Dr Nykiel został tym samym trzecim w historii Polakiem, który znalazł się w szeregach tego prestiżowego Towarzystwa, założonego w 1931 r. przez Kemala Atatürka. Wcześniej wyróżnienie to spotkało prof. dr. hab. Dariusza Kołodziejczyka (UW), którego wybrano na członka honorowego oraz prof. dr. hab. Tadeusza Majdę (UW), który – podobnie jak dr Nykiel – otrzymał status członka korespondencyjnego.

Link do wykazu aktualnych członków korespondencyjnych TTH: https://www.ttk.gov.tr/haberlesme-uyeleri/