Dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) na sympozjum w Stambule

7-8 listopada 2022 r. na Marmara Üniversitesi w Stambule odbyło się dwudniowe sympozjum poświęcone literaturze Turków cypryjskich, które zgromadziło ponad sześćdziesięciu uczestników.

Organizatorami sympozjum byli: KIBATEK - Cyprus, Kıbrıs Türk Kültür Derneği - Ankara, Kıbrıs Türk Edebiyatı ve Edebiyatçıları Derneği, Marmara Üniversitesi i Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü. Gościem specjalnym była dr hab. Grażyna Zając, która wygłosiła referat otwierający sympozjum, omawiający nauczanie literatury tureckocypryjskiej w Katedrze Turkologii UJ. Następnie organizatorzy wręczyli pamiątkowe statuetki czterem osobom zasłużonym dla popularyzacji literatury Turków cypryjskich. Wśród osób wyróżnionych znalazła się również dr hab. Grażyna Zając. Po tej uroczystości rozpoczęły się posiedzenia plenarne (program sympozjum poświęconego literaturze Turków cypryjskich - plik graficzny).