I Konferencja Naukowa Koła Naukowego Turkologów UJ

W dniu 17 marca 2023 r. na platformie MS Teams odbyła się I Konferencja Naukowa Koła Naukowego Turkologów UJ.

W części pierwszej wykłady otwierające wygłosiły kierownik Katedry Turkologii UJ dr hab. Grażyna Zając (prof. UJ) oraz prof. dr hab. Lech Aleksy Suchomłynow (Instytut Slawistyki PAN).

W części drugiej, podzielonej na dwa panele referaty wygłosili dr Karolina Wanda Olszowska (Wydział Historyczny UJ) oraz doktoranci i studenci z różnych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Koszalińskiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Hacı Bayram Veli Üniversitesi w Ankarze (program konferencji: plik pdf). Patronat nad tym przedsięwzięciem objęli Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie oraz Rada Kół Naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.