Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś i dr hab. Marzanna Pomorska na konferencji „Current Trends in Oriental Studies/Współczesne trendy orientalistyki”

Prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś i dr hab. Marzanna Pomorska na konferencji „<span lang=”en”>Current Trends in Oriental Studies</span>/Współczesne trendy orientalistyki”

W dniach 21-22 listopada 2022 r. odbyła się w Warszawie 11 międzynarodowa konferencja zatytułowana „Current Trends in Oriental Studies/Współczesne trendy orientalistyki” zorganizowana przez Komitet Nauk Orientalistycznych PAN, Polskie Towarzystwo Orientalistyczne oraz Wydział Orientalistyczny UW.

Na konferencji Katedrę Turkologii UJ reprezentowały jako prelegentki prof. dr hab. Ewa Siemieniec-Gołaś (referat pt. „Jan Grzegorzewski – orientalista wizjoner czy ‘fantasta i dyletant’?”) oraz dr hab. Marzanna Pomorska (referat pt. „Z problematyki przekładu chrześcijańskiej terminologii sakralnej na język czułymski) (program konferencji „Current Trends in Oriental Studies/Współczesne trendy orientalistyki” - plik pdf).