Wizyta Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr Nargiz Gurbanovej

Wizyta Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr <span lang=”az”>Nargiz Gurbanovej</span>

W dniu 2 marca 2023 r. w Uniwersytecie Jagiellońskim złożyła wizytę Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce JE dr Nargiz Gurbanova.

JE Pani Nargiz Gurbanova spotkała się z JM Rektorem UJ  Prof. Jackiem Popielem, któremu towarzyszyła Prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej Prof. Dorota Malec.

W godzinach popołudniowych, w Instytucie Orientalistyki UJ Panią Ambasador przyjął wicedyrektor Instytutu dr Marcin Gajec, a następnie odbyło się spotkanie Ambasador Nargiz Gurbanovej z pracownikami i studentami Katedry Turkologii, które poprowadziła prof. Ewa Siemieniec-Gołaś.

W wykładzie wygłoszonym dla studentów i pracowników Katedry Turkologii IO UJ Pani Ambasador omówiła zagadnienia związane z historią i współczesnością Azerbejdżanu, a także odniosła się do bogatych i długotrwałych kontaktów polsko-azerbejdżańskich oraz ich roli w budowaniu współczesnego Azerbejdżanu.

W oficjalnej wizycie w UJ Ambasador Nargiz Gurbanovej towarzyszyły II sekretarz Ambasady Azerbejdżanu – Pani Vusala Sadikova oraz dr Shahla Kazimova reprezentująca działające przy Uniwersytecie Warszawskim Centrum Studiów Azerbejdżańskich.