Dr Agata Pawlina na İstanbul Medeniyet Üniversitesi oraz İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı

Dr Agata Pawlina na <span lang=”tr”>İstanbul Medeniyet Üniversitesi</span> oraz <span lang=”tr”>İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı</span>

W dniach 26 kwietnia-2 maja 2024 roku dr Agata Pawlina, w ramach programu Erasmus+, przebywała na İstanbul Medeniyet Üniversitesi, gdzie spotkała się z pracownikami i studentami Katedry Nauczania Języka i Literatury Tureckiej.

Dr Pawlina wygłosiła cykl wykładów z zakresu językoznawstwa dla studentów tamtejszej turkologii. Wizytując zajęcia związane z nauczaniem języka osmańsko-tureckiego oraz literatury osmańskiej i tureckiej przyglądała się stosowanym przez prowadzących metodom dydaktycznym i wymieniła się doświadczeniami w tym zakresie (plakat wydarzenia - plik pdf).

Ponadto, na zaproszenie Prof. Dr Nilgün Doğrusöz, przewodniczącej grupy badawczej Osmanlı Türk Müziği Araştırmaları Grubu (OTMAG) przy İstanbul Teknik Üniversitesi, dr Pawlina wygłosiła wykład na temat Wojciecha Bobowskiego, znanego w Turcji pod imieniem Ali Ufki, w ramach cyklu wydarzeń zorganizowanych z okazji 10-lecia OTMAG. Jej prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem członków grupy badawczej skupiającej się na zgłębianiu historii, teorii i praktyki muzyki osmańsko-tureckiej (plakat wydarzenia - plik pdf).

Link do wydarzenia OTMAG