Krakowscy turkolodzy w Ambasadzie Republiki Turcji w Warszawie

W dniu 5 kwietnia w Ambasadzie Republiki Turcji w Warszawie zorganizowano spotkanie w ramach projektu "Wspieranie Ośrodków Turkologicznych w roku 2024".

Głównym celem tego spotkania (program wydarzenia - plik pdf) było wręczenie dorocznej nagrody dla wyróżniającego się nauczyciela i studenta ustanowionej przez Biuro Radcy ds. Edukacji, ale na uroczystość zaproszeni byli wszyscy turkolodzy. Z krakowskiej turkologii udało się na to wydarzenie troje wykładowców i ponad dwadzieścioro studentów. Po odśpiewaniu hymnów narodowych Turcji i Polski oraz wysłuchaniu kilku krótkich, okolicznościowych wystąpień, nadeszła pora na uroczyste wręczenie nagrody, którą jest voucher na tygodniowy pobyt w Antalyi. Z krakowskiej turkologii nagrodę otrzymały: dr hab. Marzanna Pomorska i studentka II roku studiów magisterskich, pani Wiktoria Majcher. Podczas spotkania Radca ds. Edukacji ogłosił, że w tym roku każdy polski ośrodek turkologii otrzymuje po pięć miejsc na letni kurs języka tureckiego w Ankarze. Spotkanie zakończyło się tradycyjnym tureckim poczęstunkiem.

Obchody <span lang=”tr”>Hıdırellez</span> - tureckiego święta wiosny

Obchody Hıdırellez - tureckiego święta wiosny