Katedra Turkologii na Dniu Otwartym UJ

W ramach Dnia Otwartego UJ, który odbył się 22 marca 2024 r. swoje stoisko przygotowała również turkologia.

Odwiedzający je przyszli kandydaci na studia mogli porozmawiać ze studentami na nurtujące ich tematy. Najczęściej pojawiające się pytania dotyczyły tego, czy aplikując na turkologię kandydaci powinni znać choć trochę język turecki i jakie są przedmioty oprócz praktycznej nauki języka. Pytano też o to, jaka są relacje pomiędzy studentami a wykładowcami.
Na stoisku znalazły się m.in. książki, zarówno tureckich autorów, jak i polskich, różnorakie broszury turystyczne oraz kilka słowników. Każdy, kto podszedł do stoiska turkologów i był ciekawy kierunku, poczęstowany został tureckimi wypiekami oraz, by jeszcze bardziej poczuć turecki klimat, tradycyjnie zaparzaną herbatą. Jeden z wykładowców p. mgr Ümit Turanlı nauczał gry w tavlę, co było jedyną w swoim rodzaju atrakcją. Dla umilenia czasu odwiedzającym maturzystom, podczas całego wydarzenia w tle słychać było turecką muzykę.
Dziękujemy naszym studentom i panu mgr. Ümitowi Turanlı za świetne reprezentowanie naszej Turkologii!

Obchody <span lang=”tr”>Hıdırellez</span> - tureckiego święta wiosny

Obchody Hıdırellez - tureckiego święta wiosny