Spotkanie w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia

W dniu 13 marca 2024 w Instytucie Orientalistyki UJ odbyło się spotkanie pt. „Diagnoza potrzeb edukacyjnych studentów turkologii”, zorganizowane przez dr hab. Marzannę Pomorską i dr Barbarę Podolak w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia.

W spotkaniu udział wzięli pracownicy i studenci Katedry Turkologii oraz zastępca dyrektora Instytutu Orientalistyki do spraw studenckich dr Marcin Gajec. Na wstępie omówione zostały wyniki przeprowadzonej wcześniej ankiety „Diagnoza potrzeb edukacyjnych studentów turkologii”. Następnie dr hab. Pomorska i dr Podolak zaprezentowały najważniejsze zmiany dokonane w programie studiów I i II stopnia. Poruszona została też kwestia pozyskiwania stażystów z Turcji do prowadzenia dodatkowych zajęć konwersatoryjnych (prezentacja wykorzystana podczas spotkania – plik pdf). W swobodniej dyskusji głos zabrał zastępca dyrektora IO dr Gajec, który poinformował o nadchodzących zmianach dotyczących wspólnych zajęć dla wszystkich specjalności Instytutu (m.in. lektoratów jęz. nowożytnych oraz jęz. łacińskiego). Studenci zgłosili swoje postulaty (np. w kwestii zakresu tematycznego wykładów z filozofii), pojawiła się też bardzo pozytywnie przyjęta przez wszystkich zebranych propozycja organizacji comiesięcznych spotkań integracyjnych z udziałem studentów wszystkich specjalności Instytutu oraz wykładowców.