Dr hab. Grażyna Zając, prof. UJ na obchodach 5. rocznicy utworzenia Centrum Studiów Azerbejdżańskich na Uniwersytecie Warszawskim

W dniu 27 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta sesja z okazji 5. rocznicy utworzenia Centrum Studiów Azerbejdżańskich na Wydziale Orientalistycznym UW.

Spotkanie prowadziła kierownik CSA, dr Nargiz Akhundova. Krótkie przemowy okolicznościowe wygłosili: dziekan Wydziału Orientalistycznego UW, prof. dr hab. Piotr Taracha, Ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce, JE Nargiz Gurbanova, dyrektor Agencji Promocji Rozwoju Międzynarodowego (AIDA) Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Azerbejdżanu, Yusif Vezirov oraz kierownik Zakładu Turkologii i Ludów Azji Środkowej UW, dr hab. Agata Bareja-Starzyńska, prof. UW. Następnie referaty poświęcone swoim badaniom związanym z Azerbejdżanem wygłosiło sześć osób, a wśród nich dr hab. Grażyna Zając z Katedry Turkologii UJ, która opowiedziała o swoich kontaktach z Azerbejdżanem i o przekładach z literatury azerbejdżańskiej (program sesji - plik pdf).