Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacja dla kandydatów

Dlaczego warto studiować turkologię w Instytucie Orientalistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim?

− języka tureckiego uczymy bezpłatnie i od podstaw (prowadzone przez nas zajęcia adresowane są wyłącznie do osób, dla których turecki jest językiem obcym).
- zapewniamy najwyższą liczbę godzin przeznaczonych na naukę współczesnego języka tureckiego, spośród oferowanych w Krakowie!
− łącznie na obu stopniach studiów oferujemy 1200 godzin nauki języka, z czego połowa prowadzona jest przez native speakera.
− zajęcia prowadzą wykwalifikowani, doświadczeni, sprawdzeni nauczyciele akademiccy, w tym native speaker oraz były ekspert Państwowej Komisji Egzaminacyjnej Dla Tłumaczy Przysięgłych z Języka Tureckiego.
- na II stopniu studiów prowadzimy zajęcia z języka specjalistycznego (język urzędowy oraz podstawowa terminologia politologiczna, prawnicza, ekonomiczna, policyjna, wojskowa itp.).   
− najzdolniejsi absolwenci naszej turkologii po ukończeniu I i II stopnia studiów posługują się jęz. tureckim na poziomie C.
− uczestniczymy w programie Erasmus, dzięki któremu nasi studenci wyjeżdżają corocznie na stypendia do tureckich uniwersytetów, m.in. w Ankarze, Stambule, Konyi, Eskişehir, Diyarbakır. 
− dysponujemy też innymi zagranicznymi ofertami stypendialnymi (tzw. stypendia badawcze oraz staże – praktyki), które przeznaczone są głównie dla studentów II stopnia.
− nasze studia, poza nauką języka tureckiego, obejmują ponad 20 przedmiotów kierunkowych, ściśle związanych z tematyką turkologiczną i tematyką szeroko pojętego Bliskiego Wschodu oraz przedmioty kształcenia ogólnego.
− studia turkologiczne podzielone są na studia stacjonarne I stopnia (trzyletnie studia licencjackie) oraz dwuletnie studia II stopnia (studia magisterskie - SM).
  − nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem pracy w renomowanych przedsiębiorstwach i instytucjach zarówno w Polsce, jak i w Turcji oraz w innych krajach Europy, które poszukują pracowników nie tylko ze znajomością jęz. tureckiego, ale także posiadających ogólną wiedzę ułatwiającą poruszanie się w tureckojęzycznym obszarze kulturowym. 
− przyjęcia na turkologię odbywają się według obowiązujących zasad rekrutacji (więcej informacji na: https://rekrutacja.uj.edu.pl)