W dniu 12 czerwca 2024 r. w Katedrze Turkologii UJ odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czaisz Czaj?”

W jego ramach tradycyjnie zaprezentowane zostały dwa referaty. Pierwszy, zatytułowany „Turcja śladami Apostoła Pawła i chrześcijaństwa pierwszych wieków” wygłosiła studentka II roku studiów licencjackich, p. Marianna Skiba. Następnie referat pt. „Garść wspomnień ze służby dyplomatycznej w Ankarze w latach 2000-2004” przedstawił dr hab. Piotr Nykiel.
Po zakończeniu części naukowej nastąpiło losowanie torby z cypryjskimi osłami, ufundowanej przez kierownik Katedry Turkologii dr hab. Grażynę Zając, prof. UJ. Jej szczęśliwą posiadaczką została p. Justyna Oszust z III roku studiów licencjackich. Uczestnicy spotkania, jak zawsze, mieli też okazję skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez członkinie Koła Naukowego Turkologów oraz tradycyjnej tureckiej herbaty.

Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w <em>Przeglądzie Tatarskim</em>

Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w Przeglądzie Tatarskim