Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w Przeglądzie Tatarskim

Publikacja studentów Katedry Turkologii UJ w <em>Przeglądzie Tatarskim</em>

W najnowszym numerze kwartalnika "Przegląd Tatarski" (2024, nr 2/62) ukazało się tłumaczenie legendy krymskiej pt. "Fontanna łez", wykonane przez studentki i studentów turkologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach kursu z przekładu literackiego, prowadzonego przez dr Sylwię Filipowską w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/24.

Tłumaczyli: Katarzyna Królik-Atilla, Marta Krzemińska, Jakub Łukasik, Wiktoria Majcher, Aleksandra Pirowska, Anna Popecka, Klara Sidło, Miłosz Skucha, Aleksandra Sobiczewska, Oliwia Starzec, Karolina Turek
Oryginalny tekst: Anastasiia Zherdieva, Gözyaşı Çeşmesi [w:] Kırım Efsaneleri, Sonçağ Kültür Yayınları, Ankara 2019, s. 31–35.
Link do tłumaczenia: https://bibliotekatatarska.pl/przeglad-tatarski/ (s. 16-18)